top of page

Jak właściwie przygotować się do wizyty u dietetyka?

1. Na wizytę warto umówić się wtedy, kiedy wiemy że jesteśmy gotowi do zmian w swoim sposobie jedzenia.

Ważna jest nasza motywacja do pracy- dlatego do dietetyka idźmy wtedy, kiedy czujemy że jesteśmy gotowi na zmiany. Jeśli umawiamy się na wizytę, bo "żona mi kazała", albo "lekarz uznał, że to najlepsze" to prawdopodobnie nie jesteśmy gotowi na pracę dietetyczną. Najlepszy czas na umówienie się do specjalisty jest wówczas, gdy sami CHCEMY zmiany.

2. Badania laboratoryjne.

Nie zalecamy wykonania badań przed wizytą u dietetyka. Możliwe, że po wywiadzie zdrowotnym specjalista poprosi o rozszerzenie diagnostyki, a nie chcemy narażać Państwa na dwukrotne kłucie :) Jeśli macie Państwo jakiekolwiek wyniki badań, prosimy je zabrać. 

3. Przez co najmniej 3 dni prosimy o prowadzenie dzienniczka żywieniowego.

Żeby maksymalnie wykorzystać czas pierwszej wizyty bardzo prosimy o przyniesienie dzienniczka żywieniowego (3-4 dni). Forma nie ma znaczenia, można pisać na kartce, zeszycie, gdziekolwiek i jakkolwiek, byle byli Państwo w stanie odczytać te informacje podczas wizyty.

Prosimy, żeby to był typowy jadłospis- bez dodatkowej kontroli, czyli bez sytuacji typu " zjadłabym/zjadłbym pączka, ale nie zjem, bo będę musiała/musiał zapisać" . Zapisujemy wszystkie grzeszki i zachcianki :)

 

Proszę przygotować informacje o lekach i suplementach, które Pani przyjmuje, zabrać ewentualne wypisy od lekarza.

4. Na wizytę zapraszamy z dobrym samopoczuciem i humorem- wprowadzenie zmian nie będzie takie trudne, jak się może wydawać.

                                               Informacje i rejestracja tel. 609-320-661

bottom of page